autor: MILAN EYBERGER
28.11.2012

iŠanon umí číst faktury


Účty, faktury, bankovní výpisy, složenky, SIPO.... Každý měsíc mi toho chodí spousta. Něco ještě klasicky do schránky, ale stále víc toho dostávám e-mailem. Některé účty musím zaplatit ručně, některé se platí automaticky (inkaso, SIPO). Trochu ztrácím přehled, kolik a za co přesně měsíčně utratím. Papírové faktury jsou na hromadě v krabici pod postelí, elektronické faktury mám uložené někde v e-mailové schránce. Kdybych chtěl zjistit, kolik jsem za tyhle faktury během roku zaplatil, musel bych veškeré účty projít jeden po druhém (a to pouze v případě, že je najdu), opsat si částky a pak je sečíst. Ale kdo by měl do toho chuť? Raději budu doufat, že neplatím zbytečně moc.

Jenomže… co když to chci přece jenom vědět? Co když chci ušetřit? Co když chci mít své výdaje pod kontrolou, ale nechci se přehrabovat v účtech? Žijeme přece v době počítačů! Neměly by za nás dělat takové věci stroje?

Ano, měly. A iŠanon už to umí. Stačí mu říct: „Tohle jsou faktury za mobil, tohle za internet, tohle za nájem.” iŠanon si sám zatřídí, přečte a zapamatuje částku k úhradě a datum. To úplně stačí k tomu, abych se za pár měsíců mohl podívat na přehled jednotlivých nebo celkových výdajů. Když vidím, kolik utratím, můžu s tím dál pracovat - něco změnit (operátora) a třeba ušetřit. Je zajímavé vidět, kolik peněz mi „spolknou“ pravidelné výdaje. Je dobré vědět, kolik můžu ještě utratit. A úplně nejlepší je, když mám možnost podívat se na to přesně ve chvíli, kdy to potřebuji!

zpět na Blog