Blog o elektronických dokumentech

 

autor: MILAN EYBERGER
28.11.2012

iŠanon umí číst faktury


Účty, faktury, bankovní výpisy, složenky, SIPO.... Každý měsíc mi toho chodí spousta. Něco ještě klasicky do schránky, ale stále víc toho dostávám e-mailem. Některé účty musím zaplatit ručně, některé se platí automaticky (inkaso, SIPO). Trochu ztrácím přehled, kolik a za co přesně měsíčně utratím. Papírové faktury jsou na hromadě v krabici pod postelí, elektronické faktury mám uložené někde v e-mailové schránce. Kdybych chtěl zjistit, kolik jsem za tyhle faktury během roku zaplatil, musel bych veškeré účty projít jeden po druhém (a to pouze v případě, že je najdu), opsat si částky a pak je sečíst. Ale kdo by měl do toho chuť? Raději budu doufat, že neplatím zbytečně moc.

....celý článek

 

autor: MARTINA RYCHTAROVÁ
28.10.2012

Čti až do konce


Pořídili jste si iŠanon, poprvé se přihlásili a nevíte, kde začít? Byla jsem na tom stejně. Nejdříve jsem si s chutí nastavila všude kde to šlo (v bance, u dodavatelů apod.) elektronické zasílání výpisů, faktur a vyúčtování. A protože patřím mezi trochu netrpělivé jedince, sedla jsem si k iŠanonu a chtěla hned začít „něco“ dělat. Tak jsem uložila několik důležitých dokumentů ze svého počítače, něco jsem naskenovala… Jenomže bez faktur a výpisů, které mi sem začnou teprve chodit, se to pořád na mě tvářilo tak trochu prázdně.

....celý článek

 

autor: MARTINA RYCHTAROVÁ
9.10.2012

Najdi rozdíl

Před rokem

Až na pár výjimek neznám nikoho, kdo by měl v papírech takový pořádek, že dokáže napoprvé najít přesně to, co hledá. Frustrovaná věčným hledáním a kupkami různých faktur, vyúčtování, smluv, výpisů a spousty dalších dokumentů jsem se rozhodla pro radikální řešení – soustředit vše pouze na čtyři místa. No, není to sice úplně ideální, ale jsem na to opravdu pyšná, jelikož jsem zvýšila pravděpodobnost úspěšného nalezení požadovaného dokumentu na 25 procent!!!

....celý článek

 

Neplaťte za papírové faktury - uchovávejte je elektronicky

Mobilní operátoři Vodafone a O2 v srpnu zpoplatní zasílání tištěných vyúčtování

odkaz

 

ČEZ zasílá faktury elektronicky

Díky Elektronické fakturaci vyřešíte všechny záležitosti týkající se fakturace elektřiny a plynu snadno, komfortně a rychle přímo ze svého počítače.

odkaz